Oman Na Okrągło

Wycieczka objazdowa

Oman Na Okrągło, Wycieczka objazdowa Oman, Oman Na Okrągło Wycieczka z Itaka
Oman Na Okrągło, Wycieczka objazdowa Oman, Oman Na Okrągło Wycieczka z Itaka

🇴🇲 Wycieczka objazdowa Oman Na Okrągło

Rewelacyjna i różnorodna trasa, eksponująca wiele aspektów ciągle intrygującego królestwa Omanu, które zachwyca gościnnością oraz unikatowym klimatem. W harmonogramie znajdują się nie tylko malownicze pejzaże, historyczne zabytki światowej klasy, monumentalne forty na błyszczącej złotem pustyni, ale także tętniące życiem bazary, pulsujące miasto Muskat oraz urokliwe wioski górskie, gdzie można obserwować codzienne życie mieszkańców Omanu. Niezwykłą przygodą będzie nocleg w obozie na pustyni i przejażdżki terenowe 4×4 po słynnych Wahiba Sands.

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę?

Mapa wycieczki objazdowej:

Muskat Hawiyat Najm Wadi Tiwi Sur Wadi Bani Khalid Wahiba Sands Bahla Jabreen Al Hamra Nizwa Muskat Barka Nakhl Thowara Muskat

Długość trasy w Omanie: ok. 1160 km

Biuro podróży: Itaka

🏞️ Plan wycieczki

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Muskatu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MUSKATU. Przejazd wzdłuż wybrzeża. Przepiękna widokowo trasa rozpoczyna się od HAWIYAT NAJM, czyli spadającej gwiazdy jak miejscowi nazywają wypełniony turkusową wodą lej krasowy. Czas wolny na odświeżającą kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Dalej trasa prowadzi do WADI TIWI. Wadi to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu Omanu. Są to naturalne baseny wodne pośród pustynnego krajobrazu, niezwykle popularne wśród Omańczyków pragnących odpocząć od pustyni i słońca. Przejazd do hotelu w okolicy Sur. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie SUR. Przejazd do Dhow Yard – miejsca, w którym można podziwiać produkowane do dzisiaj tradycyjne, arabskie statki żaglowe, tzw. dau lub dhow. W minionych stuleciach pływały one po wodach Zatoki Perskiej, Morza Arabskiego, wschodniego wybrzeża Afryki oraz Indii i Chin. Prejazd do WADI BANI KHALID – miejsca, gdzie turkusowe baseny ukryte są między skałami.

Przejazd do Al Kamil, gdzie rozpocznie się pustynna przygoda. Przejazd samochodami 4×4 po wydmach pustyni WAHIBA SANDS. Wieczorne niebo pozbawione świateł odkrywa swoje tajemnice. Gołym okiem dostrzec można niezliczone gwiazdy i konstelacje. Zakwaterowanie w obozie na pustyni, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd samochodami 4×4 przez pustynię do Al Kamil. Następnie przejazd autokarem do BAHLA. Zwiedzanie jednego z najbardziej imponujących fortów pustynnych Omanu. Następnie przejazd do fortu JABREEN. Dalej trasa prowadzi do AL HAMRA, wioski leżącej w górach Hadżar, u podnóża najwyższego szczytu w Omanie – Dżabal Szams. Można tu zobaczyć doskonale zachowane domy z cegły mułowej. Przejazd do hotelu w okolicy Jabreen. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta na bazarze w NIZWIE, znanym z lokalnych, artystycznych wyrobów srebrnych i miedzianych. Czas na zdjęcia przy forcie w Nizwie. Przejazd do MUSKATU. Zwiedzanie Królewskiego Teatru Operowego. Po południu spacer promenadą Muttrah, rozciągającą się na długości ok. 3 km wzdłuż wybrzeża, z widokiem na stary Muskat, w tym meczet Muttrah, którego znakiem rozpoznawczym jest niebieska kopuła. Codziennie wieczorem promenada wypełnia się mieszkańcami i turystami spacerującymi wśród licznych knajpek i restauracji. Przejazd do hotelu w okolicy Muskatu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. :

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Bait Al Gasham, które swoją siedzibę ma w ok. 300-letniej ufortyfikowanej rezydencji zbudowanej z cegły mułowej. W muzeum znajduje się ciekawa ekspozycja ukazująca życie codzienne dawnej arystokracji. Przejazd do miejscowości BARKA na przedmieściach Muskatu. Przejście na lokalny targ rybny, gdzie spacerując pośród straganów z porannym połowem odwiedzający staje się widzem i uczestnikiem życia codziennego. Głośna wymiana zdań, spektakl negocjacji cen pomiędzy kupcami a kupującymi sprawdzającymi cenę i jakość połowu. Czas wolny. Następnie przejazd i czas na zdjęcia przy jednym z ciekawszych fortów pustynnych na terenie Omanu – NAKHL. Następnie przejazd do oazy THOWARA, spacer i czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. :

Śniadanie. Przejazd do Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa wyróżniającego się nadzwyczajną architekturą. Budynek zachowuje idealną równowagę między estetyką, kulturą i głęboko zakorzenioną islamską tradycją. Przejazd do portu. Wypłynięcie tradycyjną łodzią dhow. Snurkowanie w wyznaczonym obszarze wód Zatoki Omańskiej, słynącej z raf koralowych, żółwi morskich i delfinów. Powrót do portu w Muskacie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Transfer do wybranego hotelu.

🇴🇲 Podoba Ci się ta wycieczka?

Zarezerwuj już teraz!
Scroll to Top